به بررسی 3 کتاب موثر در زمینه رشد کسب و کار در فضای اینترنتی می پردازیم

کتاب اول: اسرار فتح قله گوگل (200 فاکتور موثر بر سئو)

کتاب اسرار فتح قله گوگل که چاپ نهم آن با اسپانسرینگ افرادیتا و به منظور حمایت از کسب و کارهای اینترنتی به انجام رسیده است، یک کتاب مفید و موثر در حوزه سئو است.

با مطالعه این کتاب به دید روشنی از مفاهیم سئو رسیده و عوامل موثر بر سئوی بهتر را فرا میگیرید.

موارد زیادی بر سئو سایت شما تاثیر گذار هستند مانند قوانین و الگوریتم های گوگل، تاثیرات دامنه، بک لینک ها، اسپم های داخل و خارج از سایت که در این کتاب تعداد زیادی از این موارد گردآوری شده و در دسترس کاربران قرار میگیرد.

قیمت اصلی کتاب: 59,000 تومان

قیمت کتاب در افرادیتا: 55,000 تومان

کتاب دوم: 50 گام موثر در بازاریابی محتوا

بازاریابی یکی از بهترین روش های معرفی یک کسب و کار به جامعه و به ویژه جامعه هدف است که از گذشته به روش های سنتی و با نام های دیگر وجود داشته است.

اما با تحولات بزرگی که در دنیای تجارت رخ داده است باید بپذیریم که روش های بازرایابی نیز تغییر کرده است و دیگر نمیتوان بی گدار به آب زد.

کتاب 50 گام موثر در بازاریابی محتوایی که با حمایت افرادیتا به چاپ دوم رسیده است یکی از کتب سودمند در حوزه بازاریابی محتوایی است که بازاریابی را در انواع بازاریابی رسانه ای، ایمیلی، بلاگ و … تحلیل کرده و مواردی مانند نرخ کلیک و ترویج محتوا و … را نیز مورد بررسی قرار میدهد.

قیمت اصلی کتاب: 47,000 تومان

قیمت کتاب در افرادیتا: 45,000 تومان

کتاب سوم: به زودی ... !

کتابی مخصوص کسب و کار شما!

زمانی که شما یک کسب و کار دارید باید بتوانید آن کسب و کار را در تمامی ابعاد بررسی و مدیریت کنید، زیرا اهداف اولیه و حداقل اهداف شما از راه اندازی کسب و کار موارد زیر است:
  • حفظ کسب و کار برای طولانی مدت
  • حفظ سرمایه اولیه و افزایش آن
  • و  تحقق سایر اهدافتان در مسیر کسب و کار
و موارد بالا قابل تحقق نیستند مگر اینکه شما بتوانید کسب و کار خود را از ابعاد متفاوت بررسی و مدیریت کنید. اما از آن جایی که زمان کافی برای انجام اشتباهات مختلف و از سر گیری دوباره و دوباره‌ی این مسیر برای هیچ یک از افراد روی کره خاکی وجود ندارد یکی از بهترین کارها استفاده از راه های میانبر است
این راه میانبر مطالعه و استفاده از تجربیات دیگران است و انتخاب یک کتاب موثر از حوزه‌ی درست اولین گام موثر در موفقیت است .

تفکیک مزیت و اجبار!

احتمالا زمانی را به خاطر می آورید که داشتن تلفن همراه یک مزیت محسوب میشد.

در آن زمان افرادی که تلفن همراه داشتند نه تنها از مزایای آن بهره میبردند بلکه داشتن تلفن همراه یک نکته مثبت برایشان بود که آن ها را از دیگران متمایز میکرد.

اما همانطور که میبینید این روزها داشتن تلفن همراه نه تنها مزیت محسوب نمیشود بلکه یک اجبار است

این روزها که هر کودکی یک تلفن همراه آن هم از نوع هوشمند دارد، داشتن تلفن همراه دیگر هیچکس را به وجد نمی آورد اما نداشتن آن باعث میشود که ما چیزهای زیادی را در زندگd از دست بدهیم.

این مثال دقیقا در دنیای تجارت امروز هم صدق میکند

زمانی داشتن وب سایت، حضور در فضاهایی مانند اینستاگرام و تلگرام و … یک مزیت بود که باعث میشد بیشتر از رقبا در معرض دید باشید اما این روزها دیگر یک مزیت نیست بلکه یک اجبار است زیرا اغلب افراد که میتوانند مشتریان شما باشند ترجیح میدهند که کارها را به صورت اینترنتی پیش ببرند 

اما نکته جالب توجه این است که شما برای مدیریت کسب و کارتان در دنیای بزرگ و پیچیده مجازی نیاز به راهنما دارید

و حتی اگر افرادی در تیم شما وجود دارند که تخصص لازم را دارند و این مسئولیت را پذیرفته اند لازم است که شما به عنوان مدیر کسب و کار با اصطلاحات لازم آشنایی داشته باشید تا در مرحله کنترل و تحلیل پروژه زبان مشترکی با افراد تیم داشته باشید