درباره مـا

افرادیتا در اواسط سال ۱۳۸۹ ثبت و فعال شد.

پس از اتمام ماموریت در ساوالان هاست ، ایده ها و تفکرات جدید در زمینه خدمات میزبانی وب و دامنه را در قالب نام افرادیتا ادامه دادم . زمانی که در شرکت های معروف هاستینگ در حال کسب تجربه در سمت های پشتیبانی ، کارشناس سرور ، مدیر ارشد بخش هاستینگ و … به کاربران ایرانی خدمت می کردم ، شاهد مشکلاتی در روند سرویس دهی شایسته به کاربران بودم. و اینگونه بود که با آشکار شدن نقاط ضعف شرکت های بزرگ بخشی از مرام نامه افرادیتا شکل گرفت .

خدمات خوب بدون همکاری و همدلی فایده ای ندارد!

شرکت های خدمات میزبانی وب خوب در ایران کم نیستند، شرکت هایی که علاوه بر سرویس های خوب ، دانش فنی قوی نیز دارند. اما حقیقت این است ما با انسان ها سر و کار داریم و انسان ها بیش از هر چیز به همدلی و همکاری صادقانه نیاز دارند. بحران و مشکلات همیشه بوده و خواهد بود ! اما مهم این است که در شرایط بحرانی چقدر به یکدیگر کمک می کنیم تا مشکلات با کمترین خسارات مادی و معنوی رفع شوند.

مشـاوره و راهنمایی اولویت ماست!

درست است که مهمترین اصل یک کسب و کار، فروش می باشد اما نباید فراموش کنیم که مهمترین هدف از فروش منفعت و سود “دو طرفه” است.
زمانی یک معامله سود و فایده دارد که ما بر روند آن آگاه باشیم و چشم انداز مناسبی داشته باشیم لذا برای ما آنالیز و بررسی سرویس و ارائه مشاوره مناسب به مشتریان اهمیت بسیار زیادی دارد. در واقع شما با یک انتخاب درست و داشتن چشم انداز از نکات مثبت و منفی یک سرویس می توانید نقاط قوت را توسعه و نقاط ضعف را به خوبی پوشش دهید.

در مشکلات، شما را به حال خود رها نمی کنیم!

وقتی بحران یا مشکلی پیش می آید، بدترین قسمت آن این است که نمی دانیم چه شده و باید چه اقدامی بکنیم ؟!

در این مواقع یک همراه آگاه و متخصص دلگرمی خوبی است تا شرایط سخت را بهتر سپری کنیم.
و ما سعی کردیم در افرادیتا با جمع آوری یک تیم حرفه ای و متخصص همراه، همدل و یاری رسان خوبی در مشکلات و سختی ها باشیم.

توجه به نیازها و نگرانی های شما، ما را رشد می دهد!

بعضی وقت ها آنقدر سیستمی و ماشینی عمل می کنیم که احساس انسانی فراموش می شود.

ما اگر قوی ترین اتوماسیون و سیستم هوش مصنوعی را هم به کار ببندیم باز هم جای تفکر انسانی نمی گیرد. بعضی وقت ها فراموش می کنیم که تفکر انسان ها از ابزار های ساخت خودشان بالا تر است. یکی از نکات مهمی که در کتاب تفکر طراحی در کسب و کار (نویسنده: جین لیدکا، تیم اگیلوی) به آن اشاره شده است این است که ابزار ها بدون تفکر تحلیلی کار آیی خود را از دست می دهند.

تفکر تحلیلی حاصل ارتباط و درک نیاز ها و نگرانی افراد و مشتریان ما هستند . لذا توجه به نیاز ها و نگرانی ها ی شما باعث رشد و توسعه و تمایز ما نسبت به سایر رقبا می گردد.